Brak produktów w koszyku.
Pouczenie o prawie odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa lub dokonanej zmiany prawo odstąpienia
- Klientowi będącemu osobą fizyczną zawierającą Umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa bezpośrednio związaną z jego działalnością lecz nie posiadającą dla niego charakteru zawodowego (Klient) lub będącego konsumentem, który zawał umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, przysługuje uprawnienie do odstąpienia od umowy bez podania jakiejkolwiek przyczyny, poprzez złożenie dostawcy usług oświadczenia w formie pisemnej lub dokumentowej zgodnej z informacją na stronie internetowej Sprzedającego lub dołączonej do niniejszej Umowy, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35 ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. W przypadku dokonania zmiany umowy o świadczenie usług prawnych zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, termin na odstąpienie dokonanej zmiany umowy wynosi 14 dni od dnia otrzymania potwierdzenia zmian. Termin odstąpienia w przypadku umowy zawartej podczas nieumówionej wizyty w miejscu zamieszkania lub zwykłego pobytu konsumenta albo wycieczki wynosi 30 dni.
- W przypadku Produktu będącego usługą, której wykonywanie – na wyraźne żądanie konsumenta lub Klienta – rozpoczęło się przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, konsument, który wykonuje prawo odstąpienia od umowy po zgłoszeniu takiego żądania, ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia. Jeżeli cena lub wynagrodzenie są nadmierne, podstawą obliczenia tej kwoty jest wartość rynkowa spełnionego świadczenia.
- Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi lub Klientowi w odniesieniu do umów: o świadczenie usług, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi Sprzedawca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, ponadto w której przedmiotem świadczenia jest Produkt nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb, w wyniku której przedmiotem świadczenia jest Produkt ulegający szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia, w której przedmiotem świadczenia jest Produkt dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; w której przedmiotem świadczenia są Produkty, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami; w której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu Umowy Sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi Sprzedawca nie ma kontroli; w której konsument wyraźnie żądał, aby Sprzedawca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli Sprzedawca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument lun Klient żądał, lub dostarcza Produkty inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji.
- Zaś w przypadku dostarczenia przez Sprzedającego treści cyfrowych Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów o dostarczanie treści cyfrowych niedostarczanych na nośniku materialnym, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli przedsiębiorca rozpoczął świadczenie za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości, a przedsiębiorca przekazał konsumentowi potwierdzenie, o którym mowa w art. 15 ust. 1 i 2 albo art. 21 ust. 1.
- Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów świadczenie usług, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości;
- Do zachowania terminu odstąpienia od Umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa lub dokonanej zmiany wystarczy złożyć osobiście pisemne oświadczenie o odstąpieniu w Biurze Sprzedającego lub wysłać listem na jeden z poniższych adresów:
Sprzedający – Łukasz Pasternak Kancelaria Adwokacka
Malborska 1/11, 03-286 Warszawa,
Al. J. Piłsudskiego 29, 05-270 Marki
- Klient może również przesłać skan podpisanego oświadczenia o odstąpieniu od Umowy na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa lub dokonanej zmiany za pośrednictwem adresu email – akademia@legalelite.pl lub inny sposób wskazany na stronie internetowej dostawcy usług, a w szczególności akademia.legalelite.pl Po wysłaniu oświadczenia tą drogą prześlemy Państwu potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu drogą elektroniczną.
SKUTKI ODSTĄPIENIA:
- W przypadku odstąpienia przez Klienta będącego osobą fizyczną zawierającą Umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa bezpośrednio związaną z jego działalnością gospodarczą lecz nie posiadającą dla niego charakteru zawodowego lub będącego konsumentem zawierającego w.w umowę lub dokonanej zmiany, Klient zobowiązany jest do zwrotu świadczeń niezwłocznie nie później niż w terminie 14 dni od dnia odstąpienia. Zwrot świadczeń powinien nastąpić na adres wskazany na stronie internetowej Dostawcy usług akademia.legalelite.pl
- Jeżeli na żądanie Abonenta będącego osobą fizyczną zawierającą Umowę Abonencką bezpośrednio związaną z jego działalnością gospodarczą lecz nie posiadającą dla niego charakteru zawodowego lub będącego konsumentem rozpoczęcie świadczenia usług nastąpi przed upływem okresu uprawniającego Klienta do odstąpienia od Umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa lub dokonanej zmiany, Klient w przypadku skorzystania z uprawnienia do odstąpienia zobowiązany jest zapłacić za korzystanie z usługi świadczonych przez Dostawcę usług do dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu. Usługi świadczone przed tą datą rozliczone zostaną zgodnie z zawartą Umową.
- W przypadku, kiedy w dniu zawarcia nowej Umowy na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa lub dokonania zmiany w/w Umowy Klienta będący osobą fizyczną zawierającą Umowę Abonencką bezpośrednio związaną z jego działalnością gospodarczą lecz nie posiadającą dla niego charakteru zawodowego lub będący konsumentem, korzystał z Usługi na podstawie innej, zawartej wcześniej Umowy, odstąpienie od nowo zawartej Umowy lub dokonanej zmiany spowoduje powrót do korzystania przez Klienta z usług Sprzedającego na podstawie Umowy dotychczas obowiązującej.
- Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy Produktu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez konsumenta sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym). Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami. Jeżeli Sprzedawca nie zaproponował, że sam odbierze Produkt od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania Produktu z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
- Klient lub Konsument ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić Produkt Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru, chyba że Sprzedawca zaproponował, że sam odbierze Produkt. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Produktu przed jego upływem. Konsument może zwrócić Produkt na adres:
Łukasz Pasternak Kancelaria Adwokacka
Malborska 1/11, 03-286 Warszawa,
Al. J. Piłsudskiego 29, 05-270 Marki
- Klient lub Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.
- Jeżeli konsument wybrał sposób dostawy Produktu inny niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
- Klient lub Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Produktu.
- Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru.
- W przypadku odstąpienia od umowy o dostarczanie treści cyfrowej lub usługi cyfrowej, Klient lub konsument jest zobowiązany zaprzestać korzystania z tej treści cyfrowej lub usługi cyfrowej i udostępniania ich osobom trzecim.
- Jeżeli Klient lub konsument wykonuje prawo odstąpienia od umowy po zgłoszeniu żądania zgodnie z art. 15 ust. 3 i art. 21 ust. 2, ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia. Jeżeli cena lub wynagrodzenie są nadmierne, podstawą obliczenia tej kwoty jest wartość rynkowa spełnionego świadczenia
- POBIERZ PDF – kliknij link poniżej
>>> POUCZENIE O PRAWIE ODSTĄPIENIA OD UMOWY – AKADEMIA PASTERNAK LEGAL – POBIERZ PDF <<<
- Wzór formularza odstąpienia od umowy (formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
………………………………………. ……………………………………….
Pełna nazwa firmy / Imię i Nazwisko miejscowość i data
……………………………………….
Adres
Do:
Łukasz Pasternak
prowadzący działalność gospodarczą pod firmą
Łukasz Pasternak Kancelaria Adwokacka
- Malborska 1/11, 03-286 Warszawa
OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY
Oświadczam, że odstępuję od Umowy zawartej w dniu ……………………………………….. z Łukasz Pasternak Kancelaria Adwokacka, której przedmiotem było ………………………………………………………………………………………….
……………………………………….
data, pieczęć i czytelny podpis osoby upoważnionej do reprezentacji Klient
- POBIERZ PDF – kliknij link poniżej
>>> ODSTĄPIENIE OD UMOWY WZÓR OŚWIADCZENIA WRAZ Z INFORMACJĄ pouczeniem – POBIERZ PDF <<<